ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

                 ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

            З 1 квітня 2017 року пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати електронні рецепти на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми. Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Запуск електронного рецепта став можливий завдяки переходу програми «Доступні ліки» до Національної служби здоров’я України. Це дозволило пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стала ще доступнішою для пацієнтів.

Наприклад, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому районі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом  ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем.

Після створення лікарем електронного рецепта на мобільний пацієнта приходитиме СМС  із номером рецепта та кодом підтвердження, який треба буде назвати в аптеці, що бере участь у програмі. За цим номером провізор знаходитиме рецепт — його лікар виписуватиме в електронній системі. Вся медична інформація про пацієнта надійно захищена.

Також, за потреби, лікар може роздрукувати пацієнту консультаційний висновок з призначенням ліків, номером рецепту та кодом підтвердження.

Провізор пропонуватиме ліки відповідно до рецепта. Їх, як і раніше, можна буде забрати безоплатно або доплатити невелику різницю. Тут покроково можна дізнатися про те, як отримати ліки за електронним рецептом: https://goo.gl/bEwpmE

На сайті НСЗУ  є сторінка, де можна переглянути стан укладання договорів, а також перелік аптек, в яких відпускають «Доступні ліки»: https://goo.gl/YrLMFH

Наказ МОЗ України від 11.08.2020 № 1851 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів,

які підлягають реімбурсації, станом на 07 серпня 2020 року”:

 https://moz.gov.ua/uploads/5/25565-scan_reestru.pdf

Перелік ліків, які можна отримати за програмоюhttp://moz.gov.ua/dostupni-liki

 

 

6 comments to ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

 • Валентин  says:

  Для меня Ваш интернет-сервис посоветовали родственники. Как я вижу, не зря.

  • admin  says:

   Спасибо, что читаете новости нашего сайта! Будем и впредь предоставлять Вам полезную информацию.

 • Алина  says:

  Информация получена спасибо

  • admin  says:

   Спасибо и Вам! Заходите к нам почаще!

 • Ева  says:

  С недавних пор я питаю доверие сообщениям только с Вашего web-ресурса. У Вас собраны лучшие из лучших знатоки своего дела.

  • admin  says:

   Спасибо! У нас хорошая команда!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>