ОБЕРЕЖНО! Коронавірус! (оновлюється)

Інформаційний лист для громадян щодо  коронавірусу 2019-nCoV

З середини грудня 2019 року в Китаї (м.Ухань) почали реєструвати перші випадки пневмонії невідомого походження у місцевих жителів, пов’язаних з ринком тварин та  морепродуктів Хуанань в м.Ухань. Згодом, китайські вчені виділили новий коронавирус  2019-nCoV.

Коронавірус  2019-nCoV  розповсюджується, охоплює  нові території.   В деяких странах почалась  друга хвиля захворювання. Станом на 06.10.2020 зареєстровано    35 500 745  випадків зараження вірусом у світі. Всього на даний момент загинуло 1 044 324 людей, але є й гарні новини:    виліковані    24 767 378 людей, кількість смертей у багатьох країнах значно зменшилася. У деяких країнах послаблюється карантин,  працюють підприємства, магазини, кафе, транспорт, а у деяких навпаки посилюють  заборони.

Встановлено, що вірус передається від людини к людині  ймовірно повітряним шляхом, через рукопожаття, та ще існують припущення щодо передачі вірусу через харчові продукти (морепродукти та інші).

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є лихоманка, затруднене дихання, кашель, нежить, біль у горлі, головний біль. Вірус провокує у інфікованих людей розвиток пневмонії.

Найбільш вразливі групи населення – це молодь, люди похилого віку, люди зі зниженим імунітетом.

           З метою профілактики коронавірусу Всесвітня організація  охорони здоров’я розробила  наступні рекомендації:

  • У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.
  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області