ДИФТЕРІЯ: симптоми, лікування та профілактика

 

Дифтерія: причини захворювання,  основні симптоми,  

лікування та профілактика

              Дифтерія – це гостра бактеріальна інфекція, яка вражає слизові оболоньки горла та зеву, характеризується важкими ускладненнями, інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів та шкіри в пошкоджених місцях. Основну небезпеку для життя і здоров’я представляє важка інтоксикація всього організму. При цьому вражається нервова, видільна, серцево-судинна системи.

 Дифтерія: причини

               Джерело і резервуар інфекції – люди, хворі на дифтерію і бактеріоносії. Шлях передачі – повітряно-крапельний і побутовий, заразитися можна при контакті з хворою людиною при розмові, чханні, рукостисканні, при використанні загальних предметів побуту та ін.

Щеплені люди також можуть захворіти на дифтерію, але хвороба  буде проходити в легкій формі. Фактори, що підвищують ризик захворювання на дифтерію: хронічні хвороби носа і горла, гострі інфекції вірусної природи: кір, вітряна віспа, краснуха та інші дитячі інфекційні хвороби.

Дифтерія: симптоми

               Інкубаційний період триває від 2 до 7 діб. З початку хвороби у хворого виражена гостра інтоксикація, температура тіла підвищується до 38-40 С, виникає сильна слабкість, головний біль, шкірні покриви бліднуть, з’являється сонливість. Запалюються і червоніють слизові оболонки зіва і гортані, виникає біль в горлі, першіння, утруднено ковтання, з’являється кашель, голос стає хрипким. На другу добу хвороби на слизових оболонках горла з’являються характерні дифтерійні плівки світло-сірого кольору, обмежені чіткими краями, гладенькі на вигляд, їх важко зняти. Після видалення плівки на цьому місці утворюється ранка, яка кровоточить, на її поверхні виникає нова плівка. Відзначається збільшення лімфатичних вузлів в області шиї.

Діагностика дифтерії

                Для постановки діагнозу необхідний огляд хворого, збір анамнезу, проведення бактеріологічного та серологічного дослідження.

Лікування дифтерії

                Всі хворі на дифтерію підлягають госпіталізації. Тривалість перебування в стаціонарі і постільний режим залежать від тяжкості перебігу дифтерії в кожному конкретному випадку. Основний метод лікування хвороби – це введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, всі інші заходи спрямовані на зняття симптомів. Велике значення в терапевтичному ефекті лікування дифтерії має дотримання постільного режиму і дієти. Їжа повинна бути в основному рідка, що не травмує гортань.

Профілактика дифтерії

                 Найбільш ефективним методом профілактики дифтерії є вакцинація. Для пролонгації імунної відповіді до хвороби необхідна ревакцинація раз в десять років. Так як на практиці цього не роблять, у певної частини населення похилого віку існує сприйнятливість до дифтерії. У разі хвороби, необхідно ізолювати хворого, лікування проводиться в умовах стаціонару під контролем медичних працівників.

              Ускладнення:

  1. Інфекційно-токсичний шок.
  2. ДВС-синдром.
  3. Ураження серця (міокардит).
  4. Ураження нирок.
  5. Ураження наднирників.

Увага! Продовжена Вакцинація!

          Шановні громадяни! КНП «ЦПМСД №2» КМР запрошує на вакцинацію проти дифтерії та правця, з метою підвищення імунного статусу і профілактики смертельно небезпечних захворювань (дифтерія, правець).

          Вакцинація  проводиться безкоштовно.

          Звертайтеся до дільничного лікаря або до лікаря загальної практики – сімейної медицини.

          Попередній запис за телефонами:

050 303 70 83; 067 567 73 89; 3 01 98.

050 303 70 33; 067 567 74 29; 3 01 96.